Akcie

Iniciatíva My sme les

Iniciatíva My sme les

Veľmi obdivujem Erika Baláža za to, čo robí, mám rád jeho filmy (ak ste ešte nevideli, silno odporúčam) a fandím iniciatíve MY SME LES. Keďže sa moje horory odohrávajú v lesoch, často chodievam do hôr a potvrdzujem, že to, čo sa deje v našich lesoch, neraz aj v takzvane chránených oblastiach, je nenormálne a dosiahlo to rozmery ekologickej katastrofy. Obrovské plochy mesačnej, mŕtvej krajiny tam, kde bol ešte pred pár rokmi nádherný, prastarý les kypiaci životom. S tým rozdielom, že túto katastrofu a devastáciu jednej z najcennejších spoločných hodnôt, aké na Slovensku máme, nespôsobil žiadny prírodný živel, ale skupiny nenásytných a bezohľadných ľudí, ktorí sú neraz krytí, či dokonca spriahnutí s najvyššími politickými kruhmi. Milión krát škodlivejší než lykožrút. Toto musíme zastaviť. Inak budeme čoskoro Slováci bez ozajstných lesov, čo vôbec nejde dokopy. Viete si to predstaviť? Skúste si to. Ja mám oko pre hororové scenáre, ale toto je mimo mojej predstavivosti. Zapojilo sa už skoro 62 000 ľudí, no každý ďalší podpis sa počíta a zaváži, tu: www.mysmeles.sk

Sfilmovanie poviedky

Sfilmovanie poviedky

Režisér Daniel Rihák nakrúca v Tatrách krátky film podľa mojej trilerovej poviedky Výlet. Dnes tam bolo teda DOSŤ chladno, atmosféra super, no všetka česť štábu a hercom, že to vydržia. Nabudúce napíšem radšej niečo letné. :) Ďakujem za oživenie môjho diela, to, čo som videl, vyzeralo naozaj perfektne, držím palce!

Trhlina nominovaná na cenu Anasoft litera

Trhlina nominovaná na cenu Anasoft litera

Toto som veru nečakal. Informácia o tom, že Trhlinu nominovali na najprestížnejšiu slovenskú literárnu cenu Anasoft litera ma zastihla v teréne počas zberu materiálu na ďalší projekt. :)
Je to vôbec po prvý raz v histórii súťaže, čo sa medzi desiatimi finalistami umeleckej literatúry ocitla tzv. žánrovka, navyše aj jeden z najväčších bestsellerov minulého roka. O tom, že ide o horor (hoci s hlbšími literárnymi aj myšlienkovými vrstvami), ani nehovoriac. Veľmi oceňujem otvorené mysle a guráž členov/členiek poroty, že sa rozhodli takto prelomiť ľady. Ďakujem.
„Ukázalo sa tiež, že dobre napísaná žánrová literatúra môže byť presvedčivejšia ako menej zvládnutý pokus o umelecký text, i keď s vyššími ambíciami.“

Pozývam!

Pozývam!

Zajtra (tj. v stredu), budem o 17:00 diskutovať v múzeu SNP v Banskej Bystrici. Ak budete v dosahu, rád vás uvidím. ;)

 

Martinus Kniha roka 2015

Martinus Kniha roka 2015

Vďaka hlasovaniu čitateľov sa v najväčšej literárnej ankete na Slovensku – Martinus Kniha roka, tento rok podaril ozaj husársky kúsok. Hoci mi minulý rok vyšli až dve knihy a hlasy sa teda štiepili medzi dva tituly, do TOP 5 titulov roka (slovenských aj zahraničných), sa dostali OBE moje knihy, čiže Tma aj Čierna hra! A k tomu už štvrtý rok za sebou pekné miesto (tentoraz tretie) medzi TOP 5 slovenskými autormi. Veľmi pekne ďakujem všetkým, čo zahlasovali, cením si to.

Diskusia v Martinuse

Diskusia v Martinuse

Ďakujem Martinusu za pozvanie na diskusiu do Martina – bolo veľmi príjemne. Ďalšie akcie však nateraz žiaľ nestíham, lebo makám na niečom novom. ;)

Load More