Čierna hra

Nové vydanie!

Nové vydanie!

Ak ste ešte nečítali moje prvé tri romány, teraz je dobrá príležitosť. V tieni mafie, V tieni mafie II. a Nepriateľ štátu vychádzajú v novom, zberateľskom vydaní. Všetky tri knihy pokope a za naozaj super cenu cca. 20 eur (ako u ktorého knižného predajcu, cena nie je všade úplne rovnaká). Oproti ich kupovaniu každej zvlášť ušetríte až okolo 5 eur. Super vianočný darček pre tých, ktorí radi čítajú moje knihy.
Na Martinuse tu
Na Gorile tu
Na bux.sk tu

Ak ste už čítali Čiernu hru a Čierny rok, v trilógii sa dozviete, ako príbeh pokračoval. Ak ste Čiernu hru a Čierny rok ešte nečítali, dá sa začať aj touto trilógiou a neskôr pokračovať dvoma “čiernymi” knihami.

Čierna hra v Slovenskom rozhlase

Čierna hra v Slovenskom rozhlase

Slovenský rozhlas vysiela audio verziu môjho románu Čierna hra. Každý pracovný deň o 22:30 na Rádiu Devín – v rámci programu „Čítanie na pokračovanie“ komplet celý román. Peter Sklár to fantasticky narozprával, nie je nad to vypočuť si Štarchove, Labove alebo Vokošove výroky priamo vo vysielaní. ;) (Čierna hra čoskoro dostupná aj ako audiokniha, budem informovať. Ohľadom ďalších audiokníh – tiež budem priebežne informovať.)

Ďalšia cena pre Čiernu hru

Ďalšia cena pre Čiernu hru

Čierna hra boduje. Ušla sa jej aj takáto pekná cena v čitateľskej ankete Knižnej revue – tretie miesto v súťaži Kniha roka 2015. Veľmi pekne ďakujem všetkým, čo zahlasovali, dvom ďalším autorom na stupňoch víťazov (Vladimír Balla a Ďuro Červenák), aj organizátorom súťaže.

Slovenský Trainspotting

„Černou hru tak lze nejvíce přiblížit k slavnému románu Trainspotting, s nímž má společného mnohem víc než pouhý motiv drog. Stejně jako dílo Irvina Welshe také Karikova kniha mění perspektivu, vytváří hluboké vnitřní světy jednotlivých postav, ty používají různé žargony, mají odlišné zájmy a názory. To dodává Černé hře rozměry v běžných knihách nevídané.“ Takéto prirovnanie od Stanislava Šulca ma nesmierne teší. Viac v jeho recenzii na e15.cz.

České recenzie Čiernej hry

„Karika napsal tento thriller opravdu velmi mistrně. Napsal ho, jako by jej prožíval nikoli jako náctiletý školák, ale spíše jako kameraman, který vše sledoval v přímém přenosu, a pak vše jen přetransformoval v písmenka na papír. Klobouk dolů. Celý román je plný nejen dobových situací, odehrávajících se v Ružomberku, je naplněn výbornými dialogy, excelentně zvládnutou charakteristikou postav, jejich rodinných poměrů, změn charakterů a ovlivnění nejbližšího okolí.“
Som rád, že sa Čierna hra páči aj v Čechách a Tomášovi Králíčkovi ďakujem za super recenziu. Ďalšiu recenziu napísal Zdeněk Svoboda, ktorý knihu tiež chváli – taktiež ďakujem – a prečítať si ju môžete tu.

Súťaž!

Súťaž!

Na mojej fanpage www.facebook.com/jozokarika sa dá až do štvrtka večera (do 5. mája) súťažiť o tri výtlačky Čiernej hry s podpisom a venovaním podľa vášho priania. Využite príležitosť a zasúťažte si, možno budete mať šťastie. ;)

Matej Landl o Čiernej hre

Matej Landl rozpráva o knihách, ktorými žije – a spomína aj Čiernu hru, čo ma veľmi teší. Na otázku, že čo bude ďalej s Vokošom, ktorá tam padne, môžem zatiaľ povedať iba toľko, že ďalšie Vokošove osudy budú zaujímavé. ;)

Ukážka z Čiernej hry v češtine

Ukážka z Čiernej hry v češtine – v podaní populárneho českého herca Martina Myšičku. Veľmi zaujímavé počuť vlastný príbeh v inom jazyku. Nečakal som, že Peter Štarch a kumpáni z Ružomberka rozšíria teritórium aj za slovenské hranice a bude sa o nich takto čítať priamo v paláci kníh na Václaváku. ;)

Load More