Slovanská magie

Mrazivý triler o priateľstve a láske, ktoré sa zmenili na smrteľnú nenávisť.

Dvaja nerozluční priatelia vyrastajú koncom dvadsiatych rokov minulého storočia v malom slovenskom meste. Po tragickej udalosti sú nútení utiecť do zahraničia a opustiť dievča, o ktoré súperia.

Jeden emigruje do New Yorku. Stane sa pešiakom obávaného židovského gangu, zažije krvavú vojnu najmocnejších mafiánskych rodín a stúpa v hierarchii podsvetia. Druhý sa ocitne v Mníchove, kde ho zverbujú do nacistickej tajnej služby. Zúčastní sa na mnohých vražedných akciách a postupne sa mení na beštiálneho dôstojníka SS.

Po vypuknutí vojny sa opäť stretávajú. Vydrží ich priateľstvo ťažkú skúšku – alebo sa z nich stanú nepriatelia na život a na smrť?

 

Nenechajte si ujsť prvú časť dvojdielnej epickej ságy so strhujúcim dejom, ktorý vám nedovolí vydýchnuť!


 

***

Vo veľkej čitateľskej ankete Kniha roka 2012 najväčšieho internetového kníhkupectva na Slovensku Martinus.sk sa kniha Na smrť dostala medzi TOP 10 najobľúbenejších titulov.

***

Objednajte si Na smrť s perfektnou zľavou na Martinus.sk alebo si v komentároch prečítajte, čo si o knihe myslia čitatelia!

 ***

Recenzia knihy od Juraja Šlesara

Rezencia od Juraja Lörinca

Recenzia od Martina Kochlicu

Recenzia od Diany Dúhovej

Recenzia od Mileny Verešovej

***

Objednajte si Na smrť tam, kde radi nakupujete:

Bux.sk

Martinus.sk

Gorila.sk

PantaRhei.sk

***

Ak sa vám moje knihy páčia, pomôžte mi rozšíriť informáciu o novinke Na smrť – kliknite na tlačítko „Share“, „Páči sa mi to“, alebo „Tweet“ vľavo. Ďakujem!

Ak ste už Na smrť čítali a chcete mi pomôcť, napíšte svoj názor a hodnotenie do komentárov na Martinus.sk. Rád si prečítam vašu spätnú väzbu a zároveň mi to pomôže. Ďakujem za váš čas a ochotu!

34 komentárov

 1. Martin
  nov 20, 2012 @ 13:55:45

  Zdravím,
  Na smrť je podľa mňa výborná kniha … Mňa osobne téma 2.svetovej vojny veľmi zaujíma a som veľmi rád, že aj na Slovensku je autor, ktorý o týchto čiernych udalostiach našej histórie píše.
  Taktiež tematika New Yorskej mafie je veľmi podarená :) Zhodou okolností poslednú knihu, ktorú som pred Vašou dočítal, bola Mafiánsky hrobár :) Takže pri mene Dino Petira mi hneď vyskočil úsmev na pery :)
  Takže ešte raz sa chcem sa poďakovať za výbornú knihu a taktiež poprosiť, aby pokračovanie vyšlo čo najskôr …. lebo odkedy som Vašu knihu dočítal, stále klikám na Martinus.sk či už nevyšla :)

  PS: Ak by som mohol poprosiť aspoň približnú informáciu, kedy by mohlo vyjsť pokračovanie, bol by som veľmi rád.

  S pozdravom
  Martin

 2. Jozef KARIKA
  nov 20, 2012 @ 15:12:54

  Martin, ďakujem za komentár aj priazeň, veľmi si to vážim. Teší ma, že sa kniha páčila. Taktiež oceňujem dobrý postreh s Petirom, bol to taký odkaz na reálnu postavu.
  Čo sa týka druhej časti, ťažko presne povedať. Musím ju najprv napísať, čo sa nedá úplne presne naprogramovať ani urýchliť, pokiaľ sa má zachovať kvalita. Potom príde na rad druhá etapa – totiž, že vydanie nezáleží iba od mňa, ale aj od vydavateľstva. To posudzuje, aký ohlas vyvolá prvá časť a podľa toho pristúpi k vydaniu druhej. Pri takejto knihe, ktorá je dosť netradičná na náš trh, je preto každý verejný ohlas veľmi cenný. Preto ak by si mal (veď si hádam tykajme) čas a chuť hodiť napríklad aj tento komentár a hodnotenie pod knihu napr. na Martinuse, pomohlo by to mne ako autorovi, aj vydaniu dvojky. Ak by náhodou, tak najlepšie sem: http://www.martinus.sk/?uItem=133794
  Samozrejme, nijak na to netlačím, som veľmi vďačný už za tento komentár a priazeň. Ak by všetko išlo dobre, mohla by kniha vyjsť snáď v priebehu budúceho roka, budem sa snažiť, aby to bolo čo najskôr, no z vyššie uvedených príčin to teraz nemôžem zaručiť.
  Ešte raz vďaka.

  Zdraví
  Jožo Karika

 3. ninkaomrvinka
  dec 31, 2012 @ 09:28:19

  Dobrý deň,
  knižku som si pýtala od Deda Mráza. No po prečítaní som si musela epilóg prečítať dvakrát, či to naozaj skončilo tak, ako to skončilo. Až potom som z obalu vyčítala, že to je prvý diel. Držím Vám palce, aby ste ho rýchlo napísali, pretože napätie z knihy sa dalo krájať…i keď na ženu to boli občas dosť „krvavinky“, príbeh je jednoducho tak dobre načasovaný a premyslený, že sa od nej nedalo odtrhnúť.Želám Vám veľa trpezlivosti a dobrých nápadov, aby pokračovanie bolo tiež na zhltnutie, ako prvý diel. Občas som sa strácala v nemeckých menách, ale stačí sa len vrátiť pár riadkov vpred a všetko je prehľadne vysvetlené! Ďakujem a naozaj sa veľmi teším. Nina

 4. Michal95
  jan 17, 2013 @ 13:41:11

  Vynikajuca knizka. Pre mna ako sita na mieru. Mam rad temu druhej svetovej vojny ako aj temu americkej mafie z daneho obdobia, ci uz v knihach alebo na filmovom platne. Pacil sa mi prerod hlanych postav a som naozaj zvedavy ako to v pokracovani medzi nimi dopadne, potesili ma aj postavicky americkeho podsvetia. Prajem vam vela uspechov pri pisani pokracovania. :-)

 5. Jozef Karika
  jan 17, 2013 @ 21:45:43

  Michal, ďakujem za komentár aj názor na knihu. Teším sa, že dobre padla, verím, že ani dvojka nesklame. ;)

 6. Jozef Karika
  jan 17, 2013 @ 21:47:30

  Ninka, vďaka za spätnú väzbu. Takéto ocenenie knihy ma veľmi teší. Príbeh som sa snažil premyslieť tak, aby sa ozaj dobre čítal a mal spád. Najmä v dvojke to všetko začne zapadať do seba, som zvedavý, čo na to poviete. :) Ešte raz vďaka za komentár.

 7. Janno7
  jan 21, 2013 @ 14:50:43

  Veľká vďaka za napínavý príbeh odohrávajúci sa v našom nie príliš šťastnom ale predsa historickom období. Kvitujem znalosť štruktúr nacistických tajných služieb aj pomerov vo vnútri mafiánskych skupín v USA. Pre mňa, ako milovníka politických dejín kniha na nezaplatenie :) Popri všetkých povinnostiach som ju musel dočítať do dvoch dní od prvého otvorenia, inak to nešlo. Teším sa na pokračovanie a prajem ti veľa šťastia pri jeho písaní.

 8. Jozef Karika
  jan 21, 2013 @ 16:59:05

  Janno, ďakujem, som veľmi rád, že knihy dobre padla a že sa spomenuté veci páčili. Verím, že dvojka nesklame. ;)

 9. Lili
  jan 28, 2013 @ 15:55:53

  Výborná knižka. Najprv som nevedela o čo tam ide ale potom postupne som na to prišla a preto som si ešte objednala aj Nepriateľ štátu, V tieni mafie a V tieni mafie II už sa nemôžem dočkať na druhú časť Na smrť :-)

 10. Jozef KARIKA
  jan 28, 2013 @ 17:03:41

  Lili, ďakujem, som veľmi rád, že sa knižka zapáčila a verím, že ani tie ostatné nesklamú. :) Ak sa ti bude chcieť, daj potom vedieť, či ušli. Rád si prečítam.

 11. SilviaStrapeková
  feb 02, 2013 @ 20:41:35

  Neuveriteľné! Takúto úžasnú knihu som už dávno nečítala.Fantastická téma, majstrovsky napísané dielo.Nechystáte sa napísať aj tretí diel?Pán spisovateľ, GRATULUJEM!

 12. Jozef Karika
  feb 02, 2013 @ 21:43:23

  Ďakujem veľmi pekne, Silvia. Ak kniha takto zapôsobila, som ako autor maximálne spokojný. Na smrť je od začiatku zamýšľaný ako dvojdielny román (pôvodne som uvažoval o jedinom zväzku, ale to by sa moc nedalo, takže sa príbeh rozdelil do dvoch), čiže trojka v tomto prípade určite nebude. Verím však, že ani druhá a záverečná časť nesklame.
  Ešte raz ďakujem za povzbudzujúci komentár, budem sa snažiť nestratiť priazeň. :)

 13. Juraj Kapusta
  feb 26, 2013 @ 15:18:57

  Super kniha. Čítam knihy len z tématikou 2. svetovej vojny, hlavne holocaust ale táto kniha ma úplne nadchla. Chcem sa opýtať. Postavy Hilera a Schmita sú vymyslené?

 14. Jozef Karika
  feb 26, 2013 @ 15:51:57

  Vďaka Juraj, veľmi ma teší, že sa kniha páči! Striktne oddeliť, čo je vymyslené a čo ozajstné pri knihách neviem – konkrétne Na smrť je v podstate založená na faktografii, reálnych udalostiach a príbehoch ich účastníkov. V beletrii vlastne žiadna postava nie je úplne vymyslená alebo úplne reálna (ani tie ozajstné, napr. Heydrich – tiež je tam nevyhnutne istá miera fabulácie). Čiže povedal by som, že postavy sú kdesi medzi.

 15. Michaela Sitavancova
  mar 18, 2013 @ 08:12:35

  Perfektná kniha, veľmi dobrá téma, majstrovsky napísané dielo… Kedy môžeme očakávať ďalší diel a ako by sa mal volať?

 16. Jozef KARIKA
  mar 18, 2013 @ 14:24:03

  Ďakujem, Michaela, veľmi sa teším, že kniha zapôsobila ako mala. ;) Ohľadom dvojky som všetko spísal tu: http://www.karika.sk/na-smrt/kedy-vyjde-druha-cast-na-smrt.html
  Názov zatiaľ nie je určený. Pracovný názov bol Na smrť 2.: Bez milosti, ale je možné, že ešte zvolíme nejaký iný, to sa robí až ku koncu celého procesu prípravy knihy.

 17. Michaela
  máj 29, 2013 @ 12:55:49

  Dobrý deň ,
  Kniha sa mi veľmi páčila , málokto píše o takýhto udalostiach a som veľmi rada, že na Slovenku máme aj takéhoto autora .. Už sa neviem dočkať ďalšej časti .. Veľmi vám fandím a verím, že ešte napíšete veľa dobrých kníh . Priznám sa že som už dlhšie nečítala knihu ,ktorá by ma takto zaujala. Už si objadnávam aj V tieni mafie aj Nepriateľ štátu , lebo som si istá , že sú rovnako dobré ako Na smrť…. A prajem veľa šťastia pri písaní druhej časti S pozdravom Michaela

 18. Jozef Karika
  máj 31, 2013 @ 20:54:23

  Ďakujem za milý komentár, Michaela! Vylepšil mi piatok a potešil. :) Snáď teda ani ďalšie knihy nesklamú.
  Želám všetko dobré a ďakujem ešte raz.

 19. Samuel
  jún 01, 2013 @ 22:24:35

  Tak, kniha nesklamala, aj keď ma bavila možno o kus menej ako V tieni mafie ale aj tak myslím, že sa podarila. Výborne zapracované postavy skutočných mafiánov ako boli napr. Luciano alebo Pitera. Som zvedavý ako bude príbeh pokračovať.
  Veľa šťastia pri písaní ďalších kníh.

 20. Jozef Karika
  jún 01, 2013 @ 22:27:21

  Vďaka Samuel, nedá sa stále len o mafiánoch (resp. nechce sa), ale tak verím, že aj iné témy môžu byť zaujímavé. Pokračovanie azda v septembri.

 21. Daniel
  aug 03, 2013 @ 13:32:55

  Klobúk dolu…naozaj táto kniha bola dokonale prepracovaná do najmenších detailov a ani minútu som sa pri nej nenudil. Väčšinou ked vidím v knihe dlhé opisy tak vždy sa mi nechce čítať dalej no pri tejto…ked som prišiel z nočnej tak miesto spánku som čítal Vašu knihu a neľutujem ani hodiny na viac ktorú som nespal. Od vtedy čo som prečítal Bezhviezdnu tmu a Mŕtvu zónu od Stephena Kinga som dlho nemal čo čítať ale potom som narazil na tú Vašu. No musím aj vyjadriť svoje sklamanie, ked som zistil, že kniha má aj druhý dieľ, čo som si uvedomil až pri konci a skoro som odpadol :) Neuveriteľne sa teším na druhý diel a dúfam (no to je také zbožné prianie), že raz budem aspoň spolovice taký dobrý autor ako ste Vy. Držím všetky prsty pri dvojke :)

 22. Jozef KARIKA
  aug 07, 2013 @ 10:11:30

  Daniel, ďakujem veľmi pekne, úprimne ma teší, že kniha tak vtiahla a upútala. Od začiatku som ju propagoval ako dvojdielny román, je to uvedené aj na obálke, pri najlepšej snahe som to nemal ako zdôrazniť viac. Vydať ju v jednom zväzku nebolo pri takomto rozsahu technicky a ekonomicky možné, keďže z kníh žijem – keby bola v jednom zväzku, čakalo by sa na ňu cca. 3 – 4 roky a cena by nemohla byť dvojnásobná. Takže by som asi 2 roky musel pracovať zadarmo a žiť zo vzduchu. Preto vyšla v dvoch dieloch. Mrzí ma, ak to spôsobilo sklamanie, no verím, že dvojka to vyrovná. :)
  Ešte raz vďaka za komentár aj názor, veľmi ma to potešilo!
  Držím palce, konkurencia nie je zlá. ;)

 23. zuzka
  aug 27, 2013 @ 16:19:55

  Zdravím, tohto roku sa mi dostali do rúk vaše knihy a musím priznať, že doteraz ma žiadne nešokovali ani nedojali ako tie vaše. Knihu V tieni mafie hodnotím ako celkom dobrú, len mohli ste si odpustiť tie nechutnosti a nadávky. Pri vlastnostiach Michala som mala pocit, akoby ste opisovali časť mňa.
  Odhaľuje drsné stránky a hodnoty života. Čítala som aj román Na smrť a musím podotknúť, že je to najlepšia kniha, akú som kedy čítala. Dostala ma svojou obálkou, obsahom ale hlavne dejom za čias hospodárskej krízy a 2. svetovej vojny. Výborné spracovanie príbehu aj postáv. Už po pár stranách som z nej mala dobrý pocit a predstavila som si ju vo filmovom prevedení. Každá strana je niečím zaujímavá, dozvedela som sa veci, o ktorých som vôbec netušila. Mám chuť znova po nej siahnuť, dokonca mi bolo smutno, keď som ju musela vrátiť, pretože som ju mala požičanú. Už sa teším na pokračovanie.
  Mala by som na vás otázku: prečo píšete o odvážnych scénach a mafii, respektíve čo vás na týchto témach vzrušuje, fascinuje?
  Ďakujem za odpoveď a prajem veľa úspechov v živote

 24. Jozef Karika
  aug 27, 2013 @ 18:15:27

  Díky Zuzka, veľmi ma teší, že ťa knihy oslovili a zapôsobili.
  Prečo autor či umelec tvorí práve to, čo tvorí, a nie niečo iné je ťažká otázka – neviem na ňu presne odpovedať. Tvorba nie je výsledkom racionálneho rozhodnutia, vyviera to z vnútra a u mňa sú to takéto témy. Každopádne sa to však časom mení, vyšlo mi tuším 10 kníh a o mafii sú len 2 – 3 z nich. Vravím, vedome o tom nerozhodujem, ktorá oblasť či téma ma začne baviť natoľko, aby som ju spracoval.
  Ešte raz vďaka za spätnú väzbu aj prianie, taktiež želám všetko dobré!

  J. K.

 25. ninkaomrvinka
  máj 17, 2014 @ 21:12:45

  Keďže prvý diel som čítala viac ako pred rokom, musela som si ho pekne krásne prečítať ešte raz, aby som na dvojku nadviazala zo všetkými osobami, vzťahmi a situáciami. Obe knihy som zlhtla za štyri noci, pretože napätie mi nedovolilo knihu odložiť. Verím, že písanie oboch častí predchádzali Vaše dlhé štúdie, lebo popri napínavej dejovej línii sa všetko odohráva s akousi dejepisnou presnosťou. Človek často hľadá v príbehu práve toho dobrého, no i napriek desivým skutkom oboch postáv, akoby súhlasil s chladnokrvnou zanietenosťou, ktoré hnali oboch k prežitiu. Pre mňa bola najkrutejšia postava doktor Mengele, pretože on jediný dokázal prehadzovať masky bez najmenšej štipky zaváhania, či pochybenia.
  Teším sa, že jedna polica v našej veľkej knižnici bude patriť práve Vám….preto verím,že do nej budú knihy rýchlo pribúdať. :) Nina

 26. Jozef Karika
  máj 21, 2014 @ 20:26:10

  Ďakujem za postrehy, spätnú väzbu aj vyhradenie police, Ninka. :) Želám všetko dobré.

 27. Slavo
  júl 09, 2014 @ 10:25:00

  Vážený pán Karika,
  práve dočítavam Na smť II nemôžem inak, než podeliť sa s Vami o moje pocity. Knihy o mafii boli skvelé a myslel som, že v surovosti, brutalite a realnosti sa im už len ťažko niečo vyrovná. To som ale netušil, že nasledovať bude Na smrť. Podľa fotografii na Vašom webe vyzeráte mladý. Preto klobúk dolu pred Vami, pretože Na smrť I a II je to najdrsnejšie dielo, aké som čítal. Ako radi hovoria porotcovia v speváckych súťažiach: Všetko som Vám uveril! :) V mojom prípade ste ma vtiahol do deja, ako žiadna kniha pred tým. Prelínanie sa dejov, vykreslenie postáv, ich pocitov a prostredia.. paráda!!

  PS. niekoľko krát ma počas čítania napadlo: chvála bohu, že nie je vojna..

  Slavo

 28. Jozef KARIKA
  aug 13, 2014 @ 13:42:22

  Ďakujem veľmi pekne Slavo! Veľká pocta pre autora, keď kniha takto zapôsobí a podnieti aj k spätnej väzbe. Úprimne si to vážim a ešte raz ďakujem za milé slová.

  J. K.

 29. ingen
  okt 13, 2014 @ 19:30:53

  Pravdupíšúc nechápem tie nadšené recenzie, kniha je variáciou na tému prelínania osudov dvoch ľudí na pozadí doby ktorá umocňuje to najhoršie v nich. (ako bonus štipka lásky:) Príbeh je nový, avšak nech sa nik nehnevá atmosféra mi príde tak trocha ukradnutá remarque-ovi a rozprávačský štýl nie nepodobný hemingwayovi. Vcelku citatľné , no za pár rokov si na ňu myslím nik nespomenie. (čo je osud väčšiny knih tohto vydavateľstva)
  Autorovi treba pripísať k dobru, že pre zmenu nepíše na dobre predajnú tému a la slovenská mafia a ešte k tomu na pokračovanie. :) Teraz už iba na pokračovanie.

 30. Jozef KARIKA
  nov 19, 2014 @ 11:00:30

  Ingen, vďaka za komentár aj názor, prirovnanie atmosféry a štýlu k Remarqueovi a Hemingwayovi mi pravdu povediac lichotí. ;) Kniha sa v najväčšej slovenskej knižnej ankete Martinus Kniha roka 2012 zaradila medzi TOP 10 titulov, mala priaznivé recenzie, v médiách ju spomínali porotcovia Anasoft Litera a zároveň mala vynikajúcu predajnosť. Ako autor som maximálne spokojný, obdržal som na ňu až zdrvujúco pozitívne reakcie od čitateľov, rádovo v stovkách. Keď píšeš, že nerozumieš tomu nadšeniu z nej, nedá sa s tým asi nič robiť. Ja tiež nerozumiem veľa veciam, taký je život. :)
  Myslím si, že pri všetkých knihách platí (a nielen knihách), že po rokoch sa pamätá iba na tie najlepšie. Len pre zaujímavosť by som uviedol, že dobrá predajnosť mafiánskych tém je tak trochu mýtus. Môj román V tieni mafie bol prvý takýto román na Slovensku, inicioval vznik istého trendu, no neviem o tom, že by niektorá z kníh tohto krimi/mafiánskeho žánru dosiahla podobný úspech, rezonanciu či predajnosť. Zároveň som rád, že V tieni mafie patrí medzi tú menšinu kníh, na ktoré sa pamätá aj po rokoch, lebo aj keď vyšla pred piatimi rokmi (začiatok 2010), stále sa veľmi dobre predáva a vypožičiava v knižniciach.

 31. juro ago
  feb 25, 2015 @ 23:28:56

  Zdravim pan Karika,

  Prave som asi v polovicke knihy „na smrt“ a musim, lebo mi to neda prehliadnut, zlozit poklonu nad Vasim zmyslom pre detail, prepojenost, doslednost, cielavedomost. Priznam sa, ze ako autora a spisovatela o Vas vela informacii nemam, preto by ma velmi zaujimalo, ako ste dokazali a ako dlho ste pracovali na tejto knihe. Pri citani mam zapnuty pc, alebo smartfon a kazde meno a kazdu adresu vyhladavam ci cez streeet view, vikinu a pod. O to silnejsi je vnutorny prezitok a virtualny prenos do historie a tazkych casov, ktore boli len „vcera“.
  Velmi sa tesim aj na druhy diel knihy a verim, ze bude rovnako putavy ako tento.

  S pozdravom
  J.a.

 32. Livia
  máj 12, 2016 @ 09:38:07

  Nezvyknem reagovať na knihy ktoré som prečítala, ale…tu musím. Zo všetkého toho množstva kníh čo mám prečítané, nie len od vás p. Karika, ( v tieni mafie, strach, tma …) ma Na smrť, dokázala nenormálne emocionálne vybičovať a dostať do stavu, že som hlavne Na smrť 2 musela odložiť…poplakať si a vrátiť sa ku čítaniu až neskôr. Možno preto som ju čítala skoro týždeň, ale nedalo sa niektoré stránky jednoducho otočiť a čítať ďalej…a to nie som neaká citlivka :) Mohla by som tu o tom, čo mi kniha dala písať…ale najdôležitejšie čo som konečne pochopila, prečo vlastne tí všetci ľudia tak slepo robili to čo robili, či už nacisti v postave Karola, alebo Židia cez postavy Viktora, Sáry, …No a nakoniec, p.Karika štýl akým píšete mi velmi sedí, teším sa na každú vašu novú knihu a vrelo ich odporúčam ľuďom z mojeho okolia, držím vám palce aby ste v písaní pokračovali.

 33. Jozef KARIKA
  máj 12, 2016 @ 12:23:46

  Ďakujem Livia, som rád, že kniha zapôsobila a zarezonovala. A vďaka aj za šírenie dobrého mena, to je veľká pomoc, cením si!

  Zdraví
  J. K.

 34. Filip Frič
  jún 17, 2016 @ 21:16:12

  Vážený Pán Karika,
  ja nie som veľmi veľký fanúšik kníh, ale vy ste ma ako autor nikdy nesklamal. Moja prvá kniha ktorú som si od vás prečítal bola V Tieni Mafie a veľmi sa mi páčila. Viete napísať príbeh, tak pravdivo a nebojíte sa detailne opísať niektoré brutálne scény ktorým sa iný autori vyhýbajú. Hneď ako som sa dozvedel že ste napísal niečo s motívom druhej svetovej vojny neváhal som a okamžite som si tú knihu musel kúpiť. Veľmi sa mi páčilo to, že ste neopisovali nejakého významného človeka z toho obdobia, ako to robí väčšina autorov. Nie, vy ste sa zamerali na život v tej dobe, ako obyčajný ľudia, chlapci a dievčatá vnímali Hitlera a ako ľahko mu podľahli. Keď som si prečítal Na Smrť zostal som ohromený, ako úžasne ste tú knihu napísali. Hneď mi napadlo že by z toho bol výborný film (snáď niekedy). Príbeh je napísaný perfektne, ako som už povedal ste jeden z mála autorov ktorý niečo také dokáže. Ste môj najobľúbenejší autor a dúfam že takýchto kníh z obdobia 2. svetovej vojny napíšete viac.

  S pozdravom,
  Váš verný čitateľ Filip.

Leave a Reply

*