Mágia peňazí


Ikar, 2007

magia penazi

 

 

Kniha Mágia peňazí je manuálom finančnej mágie. U nás celkom neznámeho odvetvia, zameraného na aplikáciu alternatívneho (magického) myslenia v oblasti financií.

Jozef Karika tu predkladá svoje skúsenosti s možnosťami využitia „magických“ techník a prístupu k peniazom, získané vlastnou podnikateľskou praxou. Vychádza pri tom najmä z myšlienok anglického biznismena a zakladateľa chaos mágie – Petera Carrolla, ako aj kembridžského matematika a mysliteľa Ramseyho Dukesa.

Do magicky efektívneho prístupu však prepája aj myšlienky populárnych finančných guruov, ako sú Robert Kiyosaki, či Napoleon Hill. Mnohé myšlienky demonštruje na príkladoch konania bizmismenov typu Billa Gatesa, Warrena Buffetta a ďalších.

Kniha je písaná jednoduchým, miestami vtipným štýlom, v maximálne praktickom duchu. Obsahuje veľa popisov konkrétnych techník aj široko využiteľných konceptov.

Jej prvoradým zámerom je použiteľnosť a minimum zbytočného teoretizovania. Vedie čitateľa od základných krokov na poli finančnej mágie až po jej pokročilé techniky.

 

Kniha sa niekoľko týždňov udržala v TOP 5 najpredávanejších titulov vydavateľstva IKAR. Dva mesiace v TOP 10 vydavateľstva.


Napísali o knihe:

„Kniha je inspirující i co se literárního stylu týče, neboť, jak jsem si již u Kariky zvykl, autor v rámci jednotlivých kapitol plynule přechází od popisu konkrétních metod a postupů k obecnějším magickým, filosofickým či historickým úvahám a pak zase vrací zpět ke konkrétním metodám a postupům, což čtenáře obohacuje a inspiruje k tomu, aby k napsanému přistupoval kreativně a nikoli jako ke ‘kuchařce’.“

Jaroslav Polák (recenzia knihy)

2 komentáre

  1. Dana
    nov 22, 2009 @ 17:28:04

    Dobry vecer. Ja momentalne tuto knihu citam. Vy podavate myslienku o peniazoch doslova magicky. Pre mna bola „magickou“ uz samotna myslienka, ze peniaze su vsade, staci sa len naciahnut po nich. A naozaj nachadzam peniaze takmer vsade (a nielen po vreckach :-D )Mam uz precitanych zopar knih od Kiyosakiho a tiez zivot „na vlastne triko“ ukazal, ako sa spriatelit s nimi, ak ich clovek chce mat viac…

  2. Margita
    júl 09, 2016 @ 12:23:09

    Zdravim, da sa Vasa kniha niekde zohnat?Velmi by som ju potrebovala… S pozdravom Marita

Leave a Reply

*