Rady pre autorov

Ako podávam svoje príbehy

Ako podávam svoje príbehy

Dnes je v knihách toľko dobrých príbehov, že dobrý príbeh sám o sebe už nemusí stačiť, aby kniha vynikla. Aj preto (ale najmä preto, že ma to baví), sa snažím do každej knihy okrem kvalitného príbehu vložiť aj pridanú hodnotu – nejaký invenčný a zaujímavý prvok v samotnom písaní a podaní príbehu.

Viac

Hodnotenie poviedok

Keďže mám tú česť už druhý raz porotcovať v renomovanej literárnej súťaži Martinus Cena Fantázie, v krátkom videu som zhodnotil prvú štvrtinu poviedok. Dve hlavné/najčastejšie chyby, s ktorými sa stretávam, a odkaz autorovi/autorke zatiaľ jedinej poviedky, ktorej som udelil deväť bodov z desiatich.

O písaní

O písaní

V nadväznosti na článok o požiadavkách na knihy, ešte zopár myšlienok o písaní. Veľmi si vážim spätnú väzbu na moje príbehy, najmä vecné postrehy, pripomienky a nápady, ale aj zážitky či emócie, aké ste mali pri ich čítaní. Nechcem tu trieskať frázy, ani sa zaliečať, no každý čitateľ, ktorý do mojej knihy/príbehu investuje peniaze a (najmä) svoj čas i záujem, je pre mňa čosi ako veľmi napĺňajúci pozitívny zázrak.

Viac

Požiadavky na knihy

Požiadavky na knihy

Spravil som zoznam najčastejších požiadaviek, ktoré dostávam ohľadom kníh. (Školenie v protikladoch, alebo prečo aj pri najväčšej úcte k čitateľom a fanúšikom musím napokon aj tak písať najmä podľa seba.;) )

Viac

Moje poznámky

Moje poznámky

Takto vyzerá časť mojich poznámok – každý tag je „kódový“ názov pre jeden príbeh, možno niekedy aj knihu. Postupne sa to zbiera – ako vidíte podľa čísiel, k niektorým mám už toho celkom dosť. :)

Viac

Load More