Trhlina

Nakrúcanie Trhliny

Nakrúcanie Trhliny

Nakrúcanie Trhliny v plnom prúde. Včera na pľaci. Zatiaľ nemôžem prezrádzať detaily, ale je sa na čo tešiť. ;)  (Foto: Stana Topoľská)

Česká recenzia Trhliny

Česká recenzia Trhliny

Stanislav Šulc napísal recenziu Trhliny. „Jozef Karika sa stává literární senzací také u nás. … Je paradoxní, že zatímco čtenáři i odborníci oslavují jakoukoli detektivku skandinávské provenience (ačkoli jde mnohdy o béčkovou i céčkovou kvalitu), u našeho východního souseda tvoří talent, který svým stylem a fantazií většinu severských autorů překonává. A to o několik délek.“ Ďakujem veľmi pekne za takéto zhrnutie a ocenenie. Som rád, že Trhlina takto trhá aj v Čechách.

Video o Trhline

Krátke predstavenie Trhliny v rámci Anasoft litera z dielne Miro Remo & Miroslav Remo st. Obom ďakujem za super spracovanie, myslím, že video presne vystihuje a podčiarkuje, o čom Trhlina je.

Veľká recenzia Trhliny

Ďakujem Matúšovi Mikšíkovi za rozsiahlu a zasvätenú recenziu Trhliny v SME. Som rád, že kniha vďaka nominácii na Anasoft litera vyvolala takú diskusiu aj v literárnych kruhoch. :) „Trhlina je v podstate aj zaujímavou socio-psychologickou sondou. Na jednej strane tu vidíme postavy, ktoré môžeme považovať za produkty súčasnej spoločnosti. Na druhej strane pri ponore do ich hláv môžeme pozorovať aj mechanizmus účinku nahlodávania hodnotového sveta jednotlivca, spôsobujúci rozklad myslenia a celkovú dezorientáciu, ktoré v smere čítania pretvárajú racionálne zmýšľajúcu osobu na figúrku v područí iracionálna a chaosu. (…) Kniha sa vymaňuje z klaustrofobicky pôsobiacich stien žánrovej škatuľky smerom k tomu, čo sa staromódne občas ešte nazve „vysokou literatúrou“.“ Viac tu (kompletná recenzia patrí do spoplatneného obsahu, ale možno časom odomknú)

Lokality z Trhliny

Tak toto sa oplatí pozrieť! Lokality z Trhliny nakrútené v tom správnom počasí – za súmraku, dokonca v noci a pod. (Nechýbajú ani autentické zábery z vrcholovej knihy, ktorá sa spomína aj v knihe.) Desivé aj pre mňa. Riadne zimomriavky, kvalitne hororová záležitosť. Presne tá atmosféra, o akú som sa snažil aj v Trhline. Ďakujem Hawko Mačičkin za skvelé spracovanie!

Trhlina už v predaji!

Trhlina už v predaji!

Trhlina už doma a zajtra-pozajtra snáď už v obchodoch (a na poštách, ak ste si objednali). Vyzerá, že aj počasie bude tak akurát na čítanie. Teším sa z nej o to viac, že ide o moju jubilejnú pätnástu knihu (dvadsiatu, ak počítame aj vydané preklady). Ďakujem za vašu priazeň!

Load More