Nezaradené

Strach boduje v Čechách

Strach boduje v Čechách

Strach sa páči aj v Čechách, čo ma veľmi teší: „Román Slováka Jozefa Kariky je prvotřídní ukázkou skutečného hororu. Kniha Strach ve čtenáři zanechá přinejmenším nepříjemný pocit vlezlé zimy a děsu. Autor dokázal to, co tolik lidí před ním nezvládlo – napsat hororový příběh, u kterého se budete skutečně bát. (…) Karikův Strach patří jednoznačně mezi TOP moderních hororů.“ Viac v recenzii tu.

Strach bodoval!

Strach bodoval!

Vďaka vám sa v najväčšej slovenskej knižnej súťaži/ankete Martinus Kniha roka 2014 stal Strach druhou naj knihou po Nesbovej Polícii (teda vlastne slovenskou knihou roka 2014). Zároveň som sa vďaka vám umiestnil na PRVOM mieste v TOP 5 slovenských autorov za rok 2014. (Na takúto vysokú priečku ste ma dostali prvý raz, ale inak je to neprerušený trojročný hetrik, čo sa týka umiestnenia v TOP 5 slovenských autorov.) Naozaj veľká VĎAKA za vašu priazeň a podporu – cením si to a budem sa aj naďalej maximálne snažiť, aby vás aj moje ďalšie príbehy bavili aspoň tak, ako tie doterajšie. Všetky výsledky si môžete pozrieť na stránkach Martinus.sk.

Viac

Vrba a Wetzler

Vrba a Wetzler

V uplynulých dňoch sa veľa hovorilo o Vrbovi a Wetzlerovi – a ich úteku z Auschwitzu. Uctil som si ich v oboch románoch Na smrť. Niektoré odkazy sú otvorenejšie, iné viac skryté. Napríklad Viktorovo číslo, ktoré má vytetované na predlaktí – 44070 – je v skutočnosti Vrbovo číslo. Z Vrbových spomienok som tiež vychádzal pri tvorbe niektorých scén (a detailov) v Na smrť 2. Najmä, čo sa týka vzťahu kápov a väzňov, ako aj niektorých okolností úteku. Samotné scény úteku a cesty domov v Na smrť 2. však vznikli kombináciou Vrbových spomienok a zápiskov Andreja Pogoževa (ktorému sa odtiaľ taktiež podarilo utiecť).

Diskusia v Bratislave

V utorok 24. 6. od 18:00 diskutujem v bratislavskom Panta Rhei v River Parku (Dvořákovo nábrežie 10). Ak budete v dosahu a budete mať chuť, zastavte sa, budem rád. :)

Load More