Včera sa na Ikariáde obzvlášť zadarilo. Dostal som cenu za vyše 100 000 predaných výtlačkov (knihy vydané v Ikare). Čo je možno zároveň rekord v tom, že môžem byť prvý Slovák, ktorému sa to podarilo do 35 rokov veku. (Čo je zaujímavá myšlienka a narýchlo mi nenapadá nikto iný/iná, pokojne však môže existovať.) Vyhral som však aj ďalšiu cenu, tentoraz cenu literárnej kritiky Zlaté pero, a to za knihu Čiernu hra. Porota o románe okrem iného napísala: „Autor sa v ňom s presvedčivou bravúrou zmocňuje nielen svojich postáv, motívov ich skratového konania a ich devastujúcich dynamických príbehov, ale s nadhľadom obnažuje aj podstatu mafiánskeho fenoménu a jeho prerastania do rôznych sociálnych, etnických a štátnych štruktúr. Svojimi umeleckými kvalitami sa kniha zaraďuje k najpriebojnejším dielam súčasnej slovenskej prózy.
Toto ma veľmi teší, lebo už od začiatku môjho písania som mal zámer ukázať, že je možné aj na Slovensku písať knihy, ktoré sa dobre predávajú a zároveň majú aj isté, povedzme, že literárne či umelecké kvality.
Veľká vďaka vydavateľstvu za spoluprácu aj za takéto pekné akcie; porote, že rozhodla, ako rozhodla. Najväčšie ďakujem však ide vám, za to, že podporujete a čítate; bez vás by nič z vyššie uvedeného nebolo možné. Ďakujem.