Jozef Karika

Jozef Karika

Ahojte, vitajte na mojich stránkach. V tejto sekcii si môžete prečítat zopár slov o mne a mojich knihách.

Píšem o všetkom, čo patrí k nášmu životu, vrátane jeho odvrátených stránok. Nesnažím sa za každú cenu šokovať, no skutočnosť, z ktorej čerpám, je neraz šokujúca.

Ak sa o mne chcete dozvedieť viac, čítajte ďalej. Alebo si pozrite môj blog.

Vyštudoval som históriu a filozofiu; na širšiu scénu som vstúpil v roku 2001 ako kmeňový autor internetových stránok G. O. M.. Som autorom osemnástich kníh, ktoré vyšli v slovenčine, češtine, poľštine, angličtine a macedónštine. Textami som prispel aj do niekoľkých knižných antológií a publikácií.

Za svoje knihy som získal tri ocenenia Platinová kniha, osem Zlatých kníh, dve ceny literárnej kritiky Zlaté pero, Cenu čitateľov Anasoft litera a ďalšie ocenenia. 

Vo vydavateľstve Ikar práve vyšiel môj najnovší román Priepasť.

V rovnakom vydavateľstve mi vyšli aj romány V tieni mafie (2010),  V tieni mafie 2.: Čas dravcov (2011), Nepriateľ štátu (2011),  Na smrť (2012), Na smrť 2.: Bez milosti (2013), Strach (2014),  Tma (2014), Čierna hra: Vláda mafie (2015) , Trhlina (2016), Čierny rok: Vojna mafie (2017) a Priepasť (2018).     

Britsko-americké vydavateľstvo Immanion Press mi vydalo knihu esejí Liber 767 vel Boeingus (2009), určenú pre americký a anglický trh.

V českom vydavateľstve Vodnář som publikoval knihy Slovanská magie (2003), Zóny stínu (2005), Magie peněz (2008), Brány meonu (2009) a KPMPZ/CZ (2011). V slovenskom vydavateľstve Ikar mi vyšli aj knihy Mágia peňazí (2007) a K.P.M.P.Z. (2007).

(Moje knihy aj s ukážkami textov si môžete pozrieť na www.martinus.sk,  www.kosmas.cz a amazon.com.)

Prispieval som do amerického Konton Magazine, britského Chaos International Magazine a nemeckého Instrumentum. Niektoré moje texty boli publikované v knižnej antológii The Best of Konton amerického vydavateľstva Konton Publishing. Publikoval som tiež v amerických antológiách esejí Manifesting Prosperity Magic on the Edge.

Venujem sa aj krátkej próze – poviedky mi vyšli v literárnom magazíne RAK a v časopise Fantázia.

Pracoval som ako historik, televízny redaktor, vedúci marketingového a grantového oddelenia v samospráve, hovorca mesta.

Ak vás to z nejakého dôvodu zaujíma, môžete si pozrieť moje ocenenia a realizované projekty. :)

Jozef Karika

Kliknite na „Páči sa mi to“ na mojej fanpage a sledujte najčerstvejšie info o mojich knihách, súťaže o výtlačky s podpisom, novinky, nepublikované pasáže z kníh, videocasty, odpovede na vaše dotazy a veľa ďalšieho: http://www.facebook.com/jozokarika