Mágia peňazí


Ikar, 2007

magia penazi

 

 

Kniha Mágia peňazí je manuálom finančnej mágie. U nás celkom neznámeho odvetvia, zameraného na aplikáciu alternatívneho (magického) myslenia v oblasti financií.

Jozef Karika tu predkladá svoje skúsenosti s možnosťami využitia „magických“ techník a prístupu k peniazom, získané vlastnou podnikateľskou praxou. Vychádza pri tom najmä z myšlienok anglického biznismena a zakladateľa chaos mágie – Petera Carrolla, ako aj kembridžského matematika a mysliteľa Ramseyho Dukesa.

Do magicky efektívneho prístupu však prepája aj myšlienky populárnych finančných guruov, ako sú Robert Kiyosaki, či Napoleon Hill. Mnohé myšlienky demonštruje na príkladoch konania bizmismenov typu Billa Gatesa, Warrena Buffetta a ďalších.

Kniha je písaná jednoduchým, miestami vtipným štýlom, v maximálne praktickom duchu. Obsahuje veľa popisov konkrétnych techník aj široko využiteľných konceptov.

Jej prvoradým zámerom je použiteľnosť a minimum zbytočného teoretizovania. Vedie čitateľa od základných krokov na poli finančnej mágie až po jej pokročilé techniky.

 

Kniha sa niekoľko týždňov udržala v TOP 5 najpredávanejších titulov vydavateľstva IKAR. Dva mesiace v TOP 10 vydavateľstva.


Napísali o knihe:

„Kniha je inspirující i co se literárního stylu týče, neboť, jak jsem si již u Kariky zvykl, autor v rámci jednotlivých kapitol plynule přechází od popisu konkrétních metod a postupů k obecnějším magickým, filosofickým či historickým úvahám a pak zase vrací zpět ke konkrétním metodám a postupům, což čtenáře obohacuje a inspiruje k tomu, aby k napsanému přistupoval kreativně a nikoli jako ke ‚kuchařce‘.“

Jaroslav Polák (recenzia knihy)