Dosť často sa ma pýtate, o čom bude pokračovanie románu Na smrť a akým smerom sa bude uberať dej. Zatiaľ len krátka a neoficiálna anotácia z mojej hlavy. :)

„Viktor sa vracia z Ameriky do rodného mesta. Stretáva sa s priateľmi aj s bývalou láskou, no práca nájomného vraha v židovskom gangu ho navždy zmenila. Karl pokračuje v nemilosrdnom nacistickom vyhladzovaní na východnom fronte.

Dvaja bývalí kamaráti sa stretnú uprostred hrôz nemeckého koncentračného tábora, stoja však na opačných stranách. Viktor sa zúfalo snaží zachrániť svojich blížnych, zatiaľčo Karl zodpovedá za ich vyhladenie. Kto prežije a kto kráča na istú smrť?“

 

Zaujal by vás takýto opis príbehu? Vo final verzii text zrejme ešte trochu rozšírim a upravím v spolupráci s redaktorkou. Hlavné motívy, okolo ktorých sa točí dvojka sú: zrada, hrôza z možnej straty blízkych, pomsta a vykúpenie.

Pracovný názov zatiaľ: Na smrť 2.: Bez milosti alebo iba: Na istú smrť (To sa však môže zmeniť – a zrejme aj zmení – záleží aj od vydavateľstva a nových nápadov.)

 

Ak vás zaujíma, ako pokračujú práce na románe, prečítajte si článok Ako dlho trvá napísanie knihy.

 

***

Kliknite na „Páči sa mi to“ na mojej fanpage a sledujte najčerstvejšie info o mojich knihách, súťaže o výtlačky s podpisom, novinky, nepublikované pasáže z kníh, videocasty, odpovede na vaše dotazy a veľa ďalšieho: http://www.facebook.com/jozokarika