Minulý týždeň som vycestoval do Bratislavy, aby som sa zúčastnil zaujímavej trojdiskusie – ja, Martin Jurík a Dado Nagy. Stálo to za to. Pozrite si záznam zo stretnutia.

V Panta Rhei na Poštovej to pred akciou celkom vrelo. Robiť tematické diskusie s viacerými autormi je vynikajúci nápad. Pre divákov aj pre samotných autorov.

 

 

 

 

 

 

 

 

Tesne pred akciou ma potešila milá návšteva a darček, ktorý nám priniesla ukázať:

***

Diskusia sa slušne rozbehla. V prvej časti sme sa rozprávali najmä o našich najnovších knihách – Nepriateľ štátu a Kým nás smrť nerozdelí od Martina Juríka. Zaujímavou témou pre mňa bolo, prečo sa v 90-tych rokoch až tak nepísalo o mafii. Nemalá časť diskusie sa týkala aj toho, ako píšeme, prečo používame také štýly, aké používame, a podobne.

***

V druhej časti sme si už išli pekne „po krku“. :) Čo si navzájom myslíme o našich „konkurenčných“ knihách, čo sa nám páči na tvorbe toho druhého a čo sa naopak nepáči. Zopár dobrých otázok na telo, pri ktorých som sa zapotil asi najviac zo všetkých doterajších diskusií. :)

***

Akcia, aj posedenie po nej, boli fakt super. Vďaka všetkým zúčastneným a Dadovi Nagymu za pozvanie, rád dojdem aj nabudúce!