Nenechajte si ujsť záznam z diskusie, kde prvý raz hovorím aj o novom románe. O čom bude, aký je pracovný názov, kedy by mohol vyjsť a veľa ďalšieho.

Rozhovory Juraja Šlesara s autormi majú svoje čaro. Pokiaľ sa dá, rád sa idem pozrieť a popočúvať (viď. záznam diskusie s Radom Ondřejíčkom alebo s Jozefom Banášom).

Juraj má obrovský prehľad o knihách a popkultúre, no zároveň vynikajúco improvizuje a dokáže sa naladiť na toho, s kým sa rozpráva. Výsledkom bývajú vtipné momenty, zaujímavé perspektívy a nové uhly pohľadu, ktoré občas zarazia aj samotného autora (tak to bolo v mojom prípade).

Takže ak vás zaujíma písanie, mafiánske romány, moja tvorba alebo sa chcete zabaviť, odporúčam záznam z našej diskusie v bratislavskom Martinuse.

Prvá zahrievacia časť – ako a prečo som začal písať, zopár slov o jednotlivých knihách a mafiánskej trilógii. Čo si myslím o Gustávovi Murínovi, Janovi Hargašovi a Martinovi Juríkovi. Ako to bolo s mojimi hororovými poviedkami. A veľa ďalšieho. :)

***

Druhá časť – tu už išlo do tuhého. Najprv dokončím odpoveď o tom, ako som písal mafiánsku trilógiu a potom ideme na vec – o čom bude môj nový román, aký bol pracovný názov, kedy by mohol vyjsť a čím mojich čitateľov poteší.

***

Viac informácií o novom románe už čoskoro!