Pozrite si najsilnejšie momenty z odovzdávania Zlatých a Platinových kníh nášho najväčšieho vydavateľstva Ikar.

Pre mňa jeden z najkrajších večerov tohto roka. Vlastne, celý tento rok sa u mňa spája so silnými momentami ohľadom kníh. Každý z nich totiž znamená nielen čosi knižné, ale aj osobné. Pocit zavŕšenia diela, ukončenia istej životnej etapy, začatia novej, stretnutie s blízkymi ľuďmi…

Asi najviac si pamätám krst Čas dravcov a následnú cestu domov, ktorá stála za to. Silne som prežíval aj krst Nepriateľa štátu, pretože rezanie motorovou pílou naozaj dokonale symbolizovalo moje odpílenie sa nielen od mafiánskej tematiky a Michala Harvana, ale aj od niekoľkoročnej životnej etapy a niekoľkých ľudí, ktorí boli kedysi pre môj život podstatní.

Ikariáda prišla na záver roka – veľmi príhodne, veď k záveru sa tak či tak bilancuje a rekapituluje. Zlatá kniha za viac než 15 000 predaných výtlačkov V tieni mafie ma nesmierne potešila. Vrátila ma opäť na začiatok trilógie i obdobia, ktoré spolu s ňou uzatváram. Umožnila mi ešte raz si všetkým vnútorne prejsť a pekne si to zbilancovať. Zároveň mi v mnohých veciach ujasnila môj ďalší smer.

Aj preto to bol pre mňa svojim spôsobom magický večer. Isteže sa na tom podielalo aj niekoľko pádnejších faktorov, napríklad, že išlo o moju prvú Ikariádu, že som mal dokonalé garde a stretol sa s niekoľkými desiatkami skvelých a zaujímavých ľudí. :) Všetkým zúčastneným, Ikaru, ale aj tým, ktorí to so mnou prežívali a podporovali ma, týmto ďakujem.

Pozrite si zopár videí a ochutnajte modrastú atmosféru večera.

Takto to vyzeralo (spieva Viktor Horjan) :

Jozef Banáš si preberá Zlatú knihu za Zastavte Dubčeka! a Platinovú knihu za Kód 9. (Vzápätí chytá gitaru, hrá a spieva v perfektnej francúzštine, čím opäť zráža moje sebavedomie otrasené fantastickým úspechom jeho Sezóny potkanov. Oplatí sa vidieť a počuť! )

Nastupuje Andrea Coddington, ktorá si preberá platinu za Židovku. Andrein partner (sedeli sme s nimi pri stole) sa prejaví ako vynikajúci znalec spoločenského bontónu a ušetrí ma niekoľkých ťažkých faux pas. Tie, ktoré som spôsobil do jeho príchodu, snáď doladíme nabudúce.

Potom nastáva moja minúta slávy, ktorá mala byť celkom nekonfliktná a nevinná, no nečakane sa zmení na improvizovaný verbálny beef s Ivetou Malachovskou. :)

Posledné zlato i platinu si preberá stálica Ikariád Táňa Keleová-Vasilková za Ranč u starého otca a Dva životy.

Cenu literárnej kritiky Zlaté pero vyhráva Andrej Ferko za Najsmutnejší príbeh lásky. Priznám sa, že tento autor i kniha zatiaľ unikli mojej pozornosti, no jeho fenomenálny nástup (vyšiel na pódium z nečakaného smeru) i výkon pri preberaní, sa postarali o to, že túto skutočnosť čoskoro napravím. Naozaj vtipné, odporúčam zhliadnuť.

Na záver to najhlavnejšie – obrovské ĎAKUJEM mojim čitateľom!

***

Oficiálna tlačová správa z Ikariády.