Často sa ma na to pýtate. Vďaka, záujem o trojku v takomto predstihu ma nesmierne teší.

Vydanie je predbežne ohlásené na jeseň tohto roku. Teda približne o šesť mesiacov. To je dosť dlhá doba, nechcem ešte prezrádzať konkrétny dej.

Zatiaľ teda toľko:

Podobne ako bola dvojka iná než jednotka, bude iná aj trojka. Pri písaní ma baví experimentovať a nezostávať pri starých veciach a postupoch.

Zatiaľčo dejový oblúk jednotky zachytával takmer dvadsať rokov, trojka je úplný opak – väčšina deja sa odohráva počas 48 hodín. Tentoraz to bude naozaj adrenalínové – od čoho sa odvíja veľa vecí.

V kocke – pôjde o pokus o štátny prevrat. Harvan sa ocitne v epicentre diania.

V jednotke aj v dvojke vystupoval Harvan najmä ako chladný a vypočítavý stratég. Tentoraz sa ocitne v úplne inej situácii. Pod obrovským tlakom, v časovej tiesni a zoči – voči protivníkom, oproti ktorým boli obaja Vokošovci ťažkými amatérmi.

Nemá čas plánovať a stratégiu si musí vytvárať celkom odlišným spôsobom –  v reálnom čase, priamo počas diania.

Pri písaní som si s tým užil veľa zábavy. Verím, že si ju užijete aj vy pri čítaní. Harvan urobil znova to, čo vo V tieni mafie aj v Čase dravcov – počas písania ožil a urobil veci… ktoré by som nevymyslel. :)

Zároveň sa v záverečnej trojke pozrieme hlboko do jeho psychiky, čo bude zaujímavá a temná exkurzia. Poodhalia sa tiež príčiny a dôvody niektorých jeho činov.

Témou bude aj nacionalizmus, neofašizmus a tiene temnej histórie prvého Slovenského štátu.

Ako a či Harvan takéto čosi zvládne, si teda v Nepriateľovi štátu (tak sa kniha bude volať) prečítate na jeseň.

Napoviem iba, že pracovný názov knihy bol Do posledného dychu. A nie nadarmo…

 

Ak chcete mať najčerstvejšie a zákulisné informácie o knihách V tieni mafie, staňte sa členmi mojej facebookovej skupiny.