Presne pred desiatimi rokmi (23. 2. 2010) vyšiel môj prvý román V tieni mafie. Za týchto desať rokov sa dočkal troch rôznych vydaní (čo nie je úplne obvyklé), nespočetne veľa dotlačí aj českého prekladu. Získal Zlatú aj Platinovú knihu, dodnes sa dobre predáva.

Pamätám si, aký ošiaľ, nadšenie, ale aj pobúrenie v čase svojho vydania vyvolal. Pracoval som vtedy ako hovorca na mestskom úrade v Ružomberku, veru mi nebolo všetko jedno. :) Išiel som ozaj s kožou na trh, chcel som cez fikciu povedať pravdu. Tak ako som ju, celkom subjektívne, videl. Bez príkras a natvrdo, aj som si za to užil svoje.
Vďaka vášmu záujmu sa mi však zariskovanie oplatilo. Tým, že ste knihu kupovali a čítali, ste mi umožnili napísať za uplynulé roky jedenásť ďalších románov. Trhlina, Na smrť, epopeja Čierny kruh ani ďalšie knihy by určite nevznikli, keby som sa písaniu nemohol venovať naplno. Za to vám úprimne ďakujem.Čo sa týka románu, vznikal aj vychádzal v inej dobe i atmosfére. Odolal prvej skúške zubom času a dnes sa mi zdá ešte aktuálnejší. Ako autora ma to teší, ako občana skôr zarmucuje. V tieni mafie totiž malo byť najmä obzretie sa za temnou minulosťou, nie proroctvom o budúcnosti nášho štátu a spoločnosti. (Hoci náznaky, hlavne v postave Michala Harvana, tam boli.) Možno však práve to, zameranie sa do minulosti aj do budúcnosti, je znakom dobrého románu. Ktovie, uvidíme o ďalších desať rokov.