Trhlina sa ako „najlepší horor za posledné roky“ prebojovala medzi 10 TOP bestsellerov roku 2019 najväčšieho poľského predajcu e-kníh Woblink. (Do TOP 10 sa tam dostali iba dva zahraničné romány – Trhlina a Tetovač z Auschwitzu.) Zároveň bola Trhlina aj rok po vydaní v Poľsku druhá vo veľkom rebríčku Woblinku TOP 100 najpredávanejších e-kníh (a šiesta v rebríčku papierových kníh).

* Filmová Trhlina sa ako jeden z prvých slovenských filmov (a adaptovaných slovenských románov) objavila na platforme Netflix, čím sa dostala k celosvetovému publiku.

* Filmová Trhlina sa stala druhým najnavštevovanejším filmom v slovenských kinách za prvý polrok 2019. Prišlo sa na ňu pozrieť až 262 000 divákov. Umiestnila sa tesne (rozdiel iba 11 tisíc divákov), za celosvetovým megahitom Avengers: Endgame.

* Televízna miniséria Trhlina sa v čase vysielania stala jednotkou na trhu a najsledovanejším programom s trhovým podielom 21,2. percenta v cieľovej skupine divákov starších než 12 rokov. Sledovalo ju až 425 000 divákov.

* Román Trhlina sa udržal 1000 dní v rebríčku TOP 100 najväčšieho internetového predajcu kníh na Slovensku Martinus.sk. (Najdlhšie zo všetkých slovenských aj zahraničných románov.)

Trhlina vyhrala tretie miesto v najväčšom poľskom hlasovaní portálu lubimyczytac.pl Kniha roka 2018 v kategórii Horor.

* Film Trhlina sa úspešne premietal aj v Taliansku a Čechách.

* Trhlina sa umiestnila na prvom mieste v celoslovenskej súťaži Vráťme knihy do škôl ako najčítanejšia kniha medzi študentami stredných škôl.

* Britská sieť kín Odeon vybrala filmovú Trhlinu do premietania vo Veľkej Británii. Film sa úspešne premietal (s anglickými titulkami) v dvadsiatich veľkých mestách Anglicka a Škótska.

* Druhé miesto v kategórii Slovenský spisovateľ roka súťaže Panta Rhei Awards 2018.

* Román Priepasť v TOP 3 najpredávanejších titulov za rok 2018 u najväčšieho slovenského internetového predajcu kníh Martinus.

* Cena Platinová kniha za román Priepasť

* Cena literárnej kritiky Zlaté pero za román Priepasť.

* Cena Zlatá kniha za román Na smrť.

* Cena Zlatá kniha za román Tma.

* Filmové spracovanie Trhliny v réžii Petra Bebjaka zaznamenalo najúspešnejší premiérový víkend v dejinách slovenského filmu. Do kina prišlo vyše 83 000 platiacich divákov. Za prvé dva mesiace premietania si film pozrelo 260 000 divákov.

* Poľské vydanie románu Trhlina sa umiestnilo na prvom mieste rebríčka TOP 30 poľského mega-predajcu Woblink, kde sa román udržal vyše šesť týždňov. Trhlina sa stala prvým slovenským medzinárodným (stredoeurópskym) bestsellerom.

* Román Trhlina dosiahol bestsellerový status v Čechách.

* Román Priepasť dosiahol najvyšší predpredaj slovenskej knihy v histórii najväčšieho internetového predajcu kníh Martinus.

* Cena Platinová kniha za román Trhlina.

* Cena Zlatá kniha za román Strach.

* Cena Zlatá kniha za román Nepriateľ štátu.

* Cena Zlatá kniha za román Čierny rok: Vojna mafie.

* Cena Zlatá kniha za román Čierna hra: Vláda mafie.

* Cena čitateľov Anasoft litera 2017 za román Trhlina.

* Nominácia románu Trhlina na cenu Anasoft litera – najprestížnejšie literárne ocenenie na Slovensku.

* Román Strach bol v Poľsku vyhlásený za najlepší horor roku 2017.

* Druhé miesto medzi slovenskými TOP 3 autormi v najväčšej literárnej ankete na Slovensku – Martinus Kniha roka 2016.

* Tretie miesto v kategórii Slovenský spisovateľ roka súťaže Panta Rhei Awards 2016.

* Cena Platinová kniha za román V tieni mafie – najvyššie ocenenie za predajnosť, aké sa na Slovensku udeľuje. (Za vyše 25 000 predaných výtlačkov.)

* Umiestnenie románu Čierna hra na treťom mieste ankety Knižnej revue Kniha roka 2015.

*Umiestnenie dvoch kníh Tma a Čierna hra medzi TOP 5 titulmi roka v najväčšej literárnej ankete na Slovensku – Martinus Kniha roka 2015.

* Tretie miesto medzi TOP 5 slovenskými autormi a autorkami v najväčšej literárnej ankete na Slovensku – Martinus Kniha roka 2015.

* Cena literárnej kritiky Zlaté pero za román Čierna hra: Vláda mafie

* Špeciálna cena za vyše 100 000 predaných výtlačkov vo vydavateľstve Ikar

* Cena mesta Ružomberok odovzdaná primátorom Igorom Čomborom

* Prvé miesto medzi TOP 5 slovenskými autormi a autorkami v najväčšej knižnej ankete na Slovensku – Kniha roka 2014 na Martinus.sk

* Druhé miesto pre knihu Strach v TOP 5 titulov roku 2014 v najväčšej literárnej ankete na Slovensku – Kniha roka 2014 na Martinus.sk

* Umiestnenie v TOP 5 najobľúbenejších slovenských autorov v najväčšej knižnej ankete na Slovensku – Kniha roka 2013 na Martinus.sk

*Umiestnenie medzi TOP 5 najobľúbenejšími slovenskými autormi a autorkami v súťaži Kniha roka 2012 najväčšieho slovenského internetového kníhkupectva Martinus.sk

* Umiestnenie románu Na smrť v TOP 10 najobľúbenejších titulov za rok 2012 v súťaži Kniha roka 2012 najväčšieho slovenského internetového kníhkupectva Martinus.sk

* Cena Zlatá kniha za román V tieni mafie 2.: Čas dravcov (udeľuje sa za viac než 15 000 predaných výtlačkov)

* Umiestnenie románu Nepriateľ štátu za dva mesiace predaja v TOP 20 najpredávanejších titulov Martinus.sk za rok 2011

* Cena Zlatá kniha za román V tieni mafie (udeľuje sa za viac než 15 000 predaných výtlačkov)

* Umiestnenie knihy V tieni mafie v dvadsiatke najobľúbenejších kníh od slovenských aj zahraničných autorov vo veľkej čitateľskej ankete Kniha roka 2010 kníhkupectva Martinus

* Umiestnenie knihy V tieni mafie v desiatke najobľúbenejších kníh od slovenských autorov a autoriek vo veľkej čitateľskej ankete Kniha roka 2010 kníhkupectva Martinus

* Tretí najpredávanejší slovenský autor za rok 2010 v rebríčku nášho najväčšieho vydavateľstva Ikar.

* Nominácia románu V tieni mafie do finále ceny literárnej kritiky Zlaté pero 2010.

* 1. miesto v literárnej súťaži Cena Béla 2009 za poviedku Samota.

* 3. miesto v  literárnej súťaži Cena Fantázie 2009 za poviedku Samota. (V hlasovaní odbornej poroty sa poviedka umiestnila na 1. mieste.)

* Čestné uznanie poroty za poviedku Lesný strach v literárnej súťaži o cenu Béla 2009.

* 1. miesto v kategórii publicistika na medzinárodnej súťažnej filmovej prehliadke KAFKA 2008 v Českej republike za reportáž Kontroverzná tabuľa.

* 3. miesto v celoslovenskej literárnej súťaži Cena Fantázie 2008 za poviedku Dedičstvo zeme.

* Cena Literárneho fondu za publicistiku, rok 2008.

* 1. miesto v kategórii publicistika na celoslovenskej súťaži v tvorbe lokálnych televízií Workshop 2008 za reportáž Kontroverzná tabuľa.

* Cena diváka v kategórii publicistika na celoslovenskej súťaži v tvorbe lokálnych televízií Workshop 2008.

 

Filmové a rozhlasové adaptácie

* Český rozhlas dramatizoval a odvysielal môj román Tma.

* Režisér Peter Bebjak nakrútil filmovú adaptáciu môjho románu Trhlina.

* Režisér Daniel Rihák nakrútil krátky film podľa mojej poviedky Výlet. Film bol vybratý na premietanie na Medzinárodnom filmovom festivale.

* Český rozhlas dramatizoval a odvysielal môj román Trhlina.

* Slovenský rozhlas dramatizoval a odvysielal román Čierna hra.

* Slovenský rozhlas dramatizoval a odvysielal poviedku Samota.

 

Realizované projekty

* Účasť v odbornej porote renomovanej literárnej súťaže Cena Fantázie 2015.

* Úspešná občianska iniciatíva vedúca k odstráneniu pamätnej tabule nacistického kolaboranta a fanatického obdivovateľa Adolfa Hitlera – Jána Ferenčíka z budovy ružomberskej radnice.

* Zavedenie a riadenie inovatívnych foriem komunikácie samosprávou mesta Ružomberok. Centrum pre hospodársky rozvoj v Bratislave vyhodnotilo v rámci projektu HSO (Hodnotenie samosprávnych opatrení) túto aktivitu ako druhé najúspešnejšie samosprávne opatrenie na Slovensku v II. štvrťroku 2010, pričom niektoré novinky (napr. prepojenie videocastov s diskusiami na mestskom facebooku) ako prvé na Slovensku.

* Účasť v odbornej porote literárnej súťaže Cena Fantázie 2010.

* Členstvo v redakčnej rade projektu monografie mesta Ružomberok.

* Prednáška o mágii v postmodernizme na Prírodovedeckej fakulte Karlovej Univerzity v Prahe, rok 2007

* Na objednávku Žilinského samosprávneho kraja vytvorená textovo-grafická výstava Sto rokov od tragédie v Černovej (2007). Bola vystavená v Bruseli a Národnej Rade Slovenskej Republiky.

* Stála expozícia Život a dielo Andreja Hlinku v Liptovskom múzeu v Ružomberku, rok 2007.