Včera som sa zúčastnil na prezentácii antológie slovenského hororu – Farby strachu.

Bola to perfektná akcia k perfektnej knihe. Farby strachu sú na slovenskom knižnom trhu raritou. Obsahujú hororové poviedky dvadsiatich slovenských autorov. Nájdeme tu mená ako Švantner, Mitana, Rankov, Hvorecký, Červenák, Pavelková, Spáda, Vlachynský, Balla, Straňák, Droppová, Fabian a ďalší. Martin Králik, jeden zo zostavovateľov antológie, do nej zaradil aj moju poviedku Samota, za čo mu ďakujem.

Ide teda o časový aj štýlový prierez hororovej tvorby na Slovensku. V knihe sú zachytené naozaj rôzne farby strachu – od trileru, cez klasické horory, až po splatter.

Akcia v žilinskom Artfore bola fakt super. Dobré prostredie, fajn autori aj návštevníci, veľmi sa mi páčil prístup usporiadateľov aj ľudí z Artfora. Vznikla naozaj príjemná atmosféra.

Spravil som zopár rozhovorov s autormi, ktoré budem zverejňovať postupne. (Za pomoc pri natáčaní ďakujem Lestaty.)

Teraz zopár videí z akcie.

Najprv som sa porozprával s Andreou Harmanovou – riaditeľkou vydavateľstva Artis Omnis, ktoré Farby strachu vydalo. (Pozrite si video aj so zábavným introm.)

Dve videá zachytávajúce atmosféru akcie:

Michal Spáda číta úryvok zo svojej poviedky:

Pavol Rankov pri čítaní svojho úryvku:

Fotogaléria z akcie.

Po akcii ma čakala nočná cesta vlakom do Ružomberka. Po Vrútky som cestoval s Tomášom Straňákom a jeho príjemnou dámskou spoločnosťou. Potom to už bolo presne v štýle poviedky Samota, ktorá je publikovaná aj v antológii.

Farby strachu na Martinus.sk s 15 % zľavou!